Muhabbet Medya İkinci Yılına Girerken…

Muhabbet Medya 22 Mayıs 2022 yılında yayın hayatına başlamıştı. Bugün artık 2 yaşına girdi. Yani emekleme safhasından yavaş yavaş yürüme çağına geçiyor.

Tamamen gönüllülük üzerine kurulmuş olan Muhabbet Medya günden güne yazar kadrosunu genişletiyor. Düşünmek ve düşündüğünü yazmak çok önemli.

Şu bir gerçek ki okumayı pek sevmeyen bir toplumda yazılı medya ile toplumda yer bulmak kolay değil.

Hele de siyasetin hararetli ve menfaate dayalı tarafgirane tartışmalarından uzak kalarak yayın yapmak suretiyle insanların dikkatini çekmek, zoru tercih etmek demektir. İşte Muhabbet Medya bu zor yolu tercih ediyor.

Birinci hedefi Allah rızasını kazanmak olduğundan gençleri, aileleri daha doğrusu toplumun bütün fertlerini Kur’an ve sünnet ışığında, Risale-i Nurların bu iki kaynağı referans alarak oluşturduğu istikametli prensipleri çerçevesinde iyiye, doğruya sevk etmek istiyor.

Muhabbet Medya ayrıca toplumu kutuplaştırıcı söylemlerden uzak duran, birlik ve beraberliğimize önem veren yayınlar yapma gayretinde. Bununla birlikte her türlü bölücülüğe ve teröre karşı durarak, asayişi muhafaza etmeye yönelik yayınlar yapmayı amaçlıyor.

İçeriden ve dışarıdan dine, kutsal kitabımıza, hadislere ve dindarlara yapılan her türü saldırıya karşı yazı ve haberleriyle yönünü ve sağlam duruşunu net bir şekilde ortaya koyuyor.

Bugüne kadar ki yayın politikalarından da anlaşılacağı gibi günübirlik geçici gündemler peşinde koşmuyor.

Muhabbet Medya bir çekirdek olarak bir sene önce toprağa atıldı ve artık filiz vermeye başladı. Zamanla çeşitli dalları ve güzel meyveleri olan bir ağaç olacak.

Muhabbet Medya sadece bugün için değil, yarın için de yayın hayatında. İçinde bir çok tecrübeli yazarı barındırmakla birlikte, yarın topluma faydalı kitaplar yazacak, yayınlar yapacak bir çok gencimize kapılarını açmış durumda. Hala da açmaya devam ediyor.

Bu yüzden muhabbetmedya.com yeni yazarlarımızın yetişmesi için mümbit bir zemin. İnsanoğlunun en önemli vasıflarından birisi düşünmek ve düşündüğünü yazmak. Davasını kim güzel ifade edebilirse insanlığa onlar yön verecektir.

Muhabbet Medya’yı yayın hayatında ikinci yılına girmesinden ve istikrarlı bir şekilde yayınlar yapmasından dolayı tebrik ediyor, siz değerli okuyucularımızı sitemizi takip ederek, yazıları yakınlarımızla paylaşıp sosyal medya üzerinden yayarak bu hayırlı hizmete ortak olmaya davet ediyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum