Hümeyra Yıldız Dülek

Hümeyra Yıldız Dülek

Ahh Kudüs!

Yıkılasın İsrail
Enkazını göreyim
Sana ülke diyenin
Yüzüne tüküreyim!

Necip Fazıl Kısakürek

İsrail işgal altındaki Batı Şeria’dan Doğu Kudüs’e giriş çıkışları kapattı.

İşgalci İsrail ordusu, tahliye edilmesini istediği Gazze’deki El Ahi hastanesini vurdu.

İsrail polisleri, cuma vaktinde seccadelerini açarak namaz kılmak isteyen vatandaşlara gaz bombası atarak tomalarla lağım suyu sıktı,

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in saldırılarında Gazze'de 724’ü çocuk, 458’i kadın 2 bin 215 kişinin öldüğünü, 8 bin 714 kişinin yaralandığını duyurdu.

Gazze’ye binlerce bomba yağdıran İsrail, diğer taraftan Filistinlileri topraklarını terk etmeleri için sürekli tehdit ediyor.

İşgalci İsrail'in düzenlediği hava saldırılarında şehit düşen kız kardeşini bulamayan Filistinli çocuk, Gazze'de yaşanan insanlık dramına dur demeleri için Müslümanlara çağrıda bulundu.

MÜSLÜMANLAR NEREDESİNİZ?!

Yüreğimiz daha ne kadar dayanır böylesi can acıtan, yürek yakan haberlere bilinmez.

Ah Kudüs! ne çok acı biriktirdin bağrında. Ne amansız çiledir göğsündeki? Daha ne kadar dayanır canın bu ıstıraplara?

Biz senin için duadan başka hiçbir şey yapamamanın utancı, kalp sancısıyla kıvranır olduk. Çaresizliğimizden utanıyoruz.

Ah Kudüs! Sen bize Hz. Davut’dan, Hz. Süleyman’dan, Hz. Zekeriyya’dan emanetsin. En önemlisi, en güzeli de yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) efendimizin miraca yükseldiği, seni şereflendirdiği şehirsin. En kıymetlimiz, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa senin bağrında…

Ah Kudüs! sen sadece bir şehir değilsin, Sen bizim dinimiz, imanımızsın.

Ah Kudüs! Sende yaşayan, acıyla yoğrulmuş yürekleriyle, her gün bir ölüp bin dirilen kardeşlerimizi seyretmek bilsen ne amansız bir huzursuzluk.

Ah Kudüs! Yarım asrı aşkın bir zamandır sürmekte olan bu zulme, ‘Dur!’ demek bütün Müslümanların vazifesi. Filistinli kardeşlerimizi sahiplenmek, onlara can olmak, kan olmak, hava, su, siper olmak en büyük görevimiz.

Ah Kudüs! affet bizi. Senin üstüne oynanan oyunları bozamadığımız için, hain zihniyetlere ‘Dur!’ diyemediğimiz için affet bizi.

Ve Sen Filistinli kardeşim, sabrın ne kadar yüce, kan ağlayan yüreğin daha ne kadar dayanır bu zulme.

Dualarımız kucağında can veren yavrun için, bir lokma ekmek bulamayan, soğuktan üşürken; ‘her şey harap oldu, bizim suçumuz ne? hem açız, hem üşüyoruz, korkudan titriyoruz, rahat uykumuz yok’ diye ağlayan ufacık yürekler için.

İşgalci İsrail bombardımanından sağ kurtulan, hastaneye ulaşınca secdeye kapanan Gazzeli çocuklar için duadayız.

Ve hepimiz aynı iştiyak, aynı yürek yangınıyla ellerimizi saray-ı la mekana açarak diyoruz ki;

Rabbim! Kudüs’e nurunu gönder, küffar elinden kurtar. Bu zilletten halâs eyle. Kafirlerin şerrinden Müslümanları koru, muhafaza eyle.

Bizi, gönlünü mazlumdan yana koyanlardan eyle. Zalime karşı dik duranlardan eyle. Duruşu hakikat olanlardan eyle.

Rabbim, Hayat sınavımızı kolay eyle. Barış ve huzur içinde yaşamayı nasip eyle. Bizleri, kafirin, müşrikin ve münafığın şerrinden korunanlardan eyle. Fitne ateşini söndürenlerden eyle.

Gayretimizi haktan yana daim eyle.

Rabbim; yüreğimiz Filistinli kardeşlerimizin acısıyla sonsuz bir karanlığın içinde, nasıl çaresiziz Sence malumdur. Sen istersen bir anda ebabillerinle Mescid-i Aksa'mızı aydınlatırsın.

İste Rabbim! Kardeşlerimizi aydınlat Rabbim!

Gazabını gönder Rabbim, kavrulsun İsrail. Yaktıkları can kadar canları yansın. Sen istersen yok olurlar. İste Rabbim, yok olsunlar.

Çaresizliğimizin çaresi ol Rabbim.

Sabredenlere, felâketlere karşı dişlerini sıkıp göğüs gerenlere, mükâfatları hesapsız ödenecektir.

Zümer/39

Buyuruyorsun ya, Rabbim! Gazzeli kardeşlerimizin acıdan tortop olan yüreklerine, bu dünyada dahi ferahlık ikram eyle. Zafer ihsan eyle. Dünya Müslümanlarını sevindir Rabbim. Amin.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.