Atilla Yargıcı

Atilla Yargıcı

Geleceğimiz büyük tehlikede: Caillou çizgi filminde eşcinsel evlilik

Caillou Türkçe Youtube Kanalında, Türkiye’de televizyonlarda oynatılan ve milyonlarca çocuğun izlediği Caillou çizgi filmlerinin yeni bölümleri yayınlanıyor. Üstelik bu çizgi film, Youtube Kids içinde.

Diyeceksiniz ki ne olmuş yani, çocuklara yönelik bir youtube kanalı. İlk bakışta böyle düşünülebilir. Ancak bu kanal, Caillou vesilesiyle çocukların bilinç altlarına eşcinsel evliliğin normal olduğunu yerleştirmeye çalışıyor.

Evet yanlış okumadınız. Ben de bu konuyla ilgili haberi görünce hemen Caillou ve Düğün isimli bölümü açtım. Gerçekten de iki kadına yüzük takılıyor ve evleniyorlar. Etraftaki büyükler ve çocuklar da eğleniyor. Normalmiş algısı oluşturuyor. Dünyada çeşitli dillerde milyonlarca kişi izledi bu bölümü. Türkiye’de yayınlanan Türkçe bölümü de 120 bin kişi izlemiş, 460 beğeni almış. Bunu çocuklar izliyor büyük ölçüde.

Hele de anne-babalar çocuğun önüne cep telefonu koyup bir de bu bölümü açmışlarsa o çocuk bunun ne olduğunu bilmeden izlemiştir ve izleyecektir. Bilinçaltına yaklaşık dört dakika süren evlilik sahneleri yerleşecek. Büyüdüğü zaman da bu -sözüm ona- kadının kadınla, erkeğin erkekle evlenmesini normal olarak görmeye başlayacak.

Proje çok büyük. Hedefte çocuklar var. Çizgi filmler geleceğin çarpık inançlı ve çarpık ahlaka sahip kişilerini yetiştirmek için çok ince işçilikle çalışıyor.

Caillou Kanadalı yazar Christine L'Heureux ve Kanadalı çizer Hélène Desputaux'un kitaplarından televizyona uyarlanan Kanada yapımı bir çizgi dizi film. Bu kadın belli ki, gizli gündemi olan birisi. Bu dizi film dünyanın birçok ülkesine pazarlanan bir dizi film.

Yöneticilerimize çağrı yapıyorum bunu çığlık atarak yapıyorum: Lütfen ama lütfen elinizi çabuk tutunuz. İnanç ve ahlak bakımından bizim kültürümüze uymayan, İslamın yasakladığı ilişkilerin meşrulaştırılmaya çalışıldığı hiçbir yayının ülkemizde yayınlanmasına müsaade etmeyiniz.

Bunun önlemini almak, ülkemizi yöneten kadroları düşer. Eşcinsel evlilik fıtrata, ahlaka ve İslam dinimize aykırıdır. Çocuklarımızın ve torunlarımızın sorumlulukları başta anne babalara sonra devlete aittir. Anne-babalar olarak çocuklara izleteceğimiz çizgi filmler konusunda çok titiz olmamız şart.

Bir çizgi filmi yalnız başlarına izlemelerine müsaade etmeyelim. Mutlaka yanlarında olun. Masum görünen çizgi filimlerde yerleştirilen kimi sahneler, çocuklarımızı ahlakını bozmakta çok etkili oluyor.

Hükümet yetkileri bu işe nasıl el atarlar bilemem. Ancak bir an önce bu film ve çizgi filmlerin ülkemizde kontrol edilerek yayınlanmasını sağlayacak bir kontrol sistemi kurulmalı. Ahlaka, kültürümüze, dinimize aykırı bölümler varsa bunların yayınlamasının yasaklaması gerekir.

Çocuklar bizim geleceğimiz. Onları kaybedersek her şeyi kaybederiz. Lütfen en kısa sürede bu konuyu gündeminize alın. Kontrolsüz film ve çizgi filmlere müsaade etmeyin. Göz göre göre çocuklarımız ahlaksızlık ve çarpıklığın girdabına çekiliyor. Lütfen önlem alın.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum