Tefekkür Tepesi’nde özel mana-i harfi programı başlıyor

Tefekkür Tepesi’nde özel mana-i harfi programı başlıyor

Mana-i harfi'de derinleşmek isteyenler için titizlikle hazırlanmış program ile ilgili detaylar belli oldu...

Muhabbet Medya - Haber Merkezi

Risale-i Nur’daki temel konuları akademik bir üslupla okuyup mütalaa etmek ve harfi bakışa ilişkin prensipleri tespit etmek amacıyla düzenlenen ‘Prof. Dr. Şener Dilek ile Mana-i Harfi Programı: Harfi Bakışla Bilim ve Eğitim’ 16 Eylül’de başlıyor. Altı hafta sonunu kapsayacak program, 23 Ekim 2022’ye kadar sürecek.

Programın ana hedef kitlesinde mana-i harfi ile eğitim yapmak isteyen tüm öğretmenler ve okul idarecileri, mana-i harfi yaklaşımı ile akademik çalışma yapmak isteyen akademisyenler, mana-i harfi yaklaşımını öğrenmek isteyen yüksek lisans ve doktora öğrencileri ve araştırmacı ve yazarlar bulunuyor.

Temel, orta ve ileri seviyeden oluşan ve her seviyenin iki haftaya yayıldığı programda katılımcılardan bir üst seviyeye geçmek için belli bir başarı beklenecek ve programı başarıyla tamamlayanlar sertifika almaya hak kazanacak.

Program, Yalova’ya 10 kilometre uzaklıktaki Kurtköy’de, göl ve deniz manzaralı orman içinde kâinatı mana-i harfi ile okuyup tefekkür etmek gayesine uygun inşa edilen Tefekkür Tepesi’ndeki tesislerde gerçekleşecek.

21 kişilik kontenjanla sınırlı olan program, konaklamaya dair bir bütçe gerektiriyor. Ayrıca imkanı olmayan sınırlı sayıda aday için de burs imkanı bulunuyor.

Başvuru için doldurulması gereken formun linki: https://forms.gle/HEEUBVFhDEWuqsbb7

Program ile ilgili sorular için de [email protected] adresine kullanılabiliyor.

mana-i-harfi-programi-final-1.jpgmana-i-harfi-programi-final-2.jpgmana-i-harfi-programi-final-3.jpgmana-i-harfi-programi-final-4.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.