Helal olsun İmam Hatipli ikizlere… Başarıları gururlandırdı…

Helal olsun İmam Hatipli ikizlere… Başarıları gururlandırdı…

Uşak’ta yaşayan Rumeysa ve Hayrunnisa Gencer kardeşler azim ve gayretle hayallerine ulaştılar. Üniversite sınavlarına dershaneye gitmeden hazırlanan kardeşler hedeflerine ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Uşak Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencisi ikiz kardeşler hayallerindeki Tıp Fakültesi’ni kendi çalışma azimleri, aileleri ve öğretmenlerinin desteği ile kazandıklarını belirterek, hepsine teşekkürlerini iletti.

18 yaşındaki Rumeysa Gencer ve ikizi Hayrunnisa Gencer kardeşler uzun süredir hedefledikleri Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı… Böylece çocukluk çağından beri hayalini kurdukları doktorluğa bir adım daha yaklaşmış oldular.

İMAM HATİP OKULLARININ ADINI İYİ BİR ŞEKİLDE DUYURMAK İSTEDİK

İkizlerden Rumeysa Gencer başarıya ulaştıkları süreci ve İmam Hatip Lisesi’ni tercih etme sebebini şöyle özetledi: ‘Ortaokulu başarıyla bitirmemizin ardından o yıllarda yeni kuruluyor olan Uşak Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nu seçtik. Bu tercihin başlıca nedenlerinden biri; bu okulda başarıya ulaşarak İmam Hatip okullarının adını iyi bir şekilde duyurmaktı. Bununla birlikte bu tercihin bir diğer nedeni hem eğitim kadrosunun yeterli, hem de okulun araç gereç gibi imkanlarının oldukça iyi olmasıydı. Hayallerimize ulaştığımız için mutluyuz. Üzerimizde çok emeği olan ve bize bu fırsatı sağlayan müdürümüze ve öğretmenlerimize ayrı ayrı teşekkür ederiz.’

DERSHANEYE GİTMEDEN TIP FAKÜLTESİ KAZANDILAR

Üniversite sınavı hazırlıklarını hiç dershaneye gitmeden tamamladıklarını ifade eden Hayrunnisa Gencer ise; dershanelerin açtıkları ödüllü sınavlarda başarılı sonuçlarla ücretsiz eğitim alma hakkı kazandıklarını, fakat okul bünyesindeki düzenlenen tamamlayıcı dersler ve sürekli kurslarla, ayrıca kendileriyle özel ilgilenen eğitim kadrosuyla dershaneye gerek kalmadan hedeflerine ulaştıkları için mutlu olduklarını ifade etti. Gencer kardeşler, iyi ve başarılı doktorlar olarak insanlara şifa dağıtmak istediklerini de belirterek sözlerini tamamladılar.

Uşak Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu 2021 YKS sayısalda Türkiye 133.sünü çıkarmıştı. Bu sene yapılan sınavda da başarılı sonuçlar olan okul Mühendislik fakültelerine 12, Hukuk Fakültelerine 11, Tıp fakültelerine 10, Eğitim fakültelerine 4, Eczacılık fakültelerine 3, Psikoloji programı fakültelerine 3, Diş Hekimliği fakültesine 1, ve diğer fakültelere 11 öğrenci gönderiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.