Filipin Nur Talebelerinden mektup: Risale-i Nur Üniversitelerde ders kitabı olarak...

Filipin Nur Talebelerinden mektup: Risale-i Nur Üniversitelerde ders kitabı olarak...

Filipinler'deki Nur Talebelerinden mektup var. Filipin Nur Talebeleri müslüman olarak İslam ile şereflenen kardeşlerden ve şefkat kahramanı hanımlardan ihlâslı hizmet haberlerini Muhabbet Medya okurları ile paylaştı...

Muhabbet Medya - Haber Merkezi

‎بِاسْمِهٖ سُبْحَانَهُ وَاِنْ مِنْ شَيْءٍ اِلاَّ يُسَبِّحُ بِحَمْدِهٖ‎

Muhterem Ağabeylerimiz!

Evvela; Şuhur-u selasenizi tebrik eder, bütün kederlerimizi silecek mânevî hediyeler hükmünde, Filipinlerdeki bilhassa mühtedi kardeşlerimiz ve şefkat kahramanı hanımların ihlâslı sadakat, livechillâh uhuvvet ve fîsebîlillâh muavenet ile medar-ı şükür hizmet haberlerini müstecab dualarınızı talep için arzederiz.

filipinler-islam-risalei-nur-hizmeti-16-56-31-2.jpeg

Saniyen; Hâlık-ı Zülcelâl'e hadsiz hamd ve şükür olsun ki, doğrudan doğruya Kur’an’ın bu asrın fehmine bir dersi olan Nurlara kemal-i sadakatla bağlanan ve mütemadiyen okuyan ve Nurlarla hidayete eren ve bundan sonraki hayatlarının maksadını Risale-i Nur ile imana hizmet bilen ve vakf-ı hayat eden ve Kur'ân-ı Hakîm'e hâdim ve Risale-i Nur'a şâkird olan kardeşlerimizi bu hizmetlere ihsan etmiş.

filipinler-islam-risalei-nur-hizmeti-16-56-32-2.jpeg

Salisen; Filipinler’in muhtelif beldelerinde yapılan okuma programlarına yediden yetmişe yüzlerce kardeşimiz iştirak etmiş. Filipinlerin en büyük talebe teşkilatı olan Müslüman Talebeler Federasyonu toplantılarını Nur Medreselerinde yaparak Nurlardan istifade etmişlerdir.

filipinler-islam-risalei-nur-hizmeti-16-56-32-1.jpeg

Rabian; Filipinlerde açılan yetimhanelerde bu tatil devresinde ona yakın aile müslüman olmuş. Yine yetimlerin hizmetleriyle çocuklardan müslüman olanlar olmuştur.

filipinler-islam-risalei-nur-hizmeti-16-56-31.jpeg

Hamisen; Üniversitelerde doğrudan doğruya Nurlar ders kitabı olarak okutulmaya devam etmekte ve ilk derslerinde Risale-i Nur nedir, nasıl bir tefsirdir diye müstefid dersleri kardeşlerimiz bir mukaddime nevinden talebelerle paylaşmış, talebelerde hem Nurlarla alakalı hem Osmanlı, hilafet ve mevcut Türkiye’deki İslami inkişafata medar sualler sormuşlar, alaka ile dersleri takip etmişler ve etmekteler. Haza min fadli Rabbi.

filipinler-islam-risalei-nur-hizmeti-16-56-31-1.jpeg

Elhasıl; Hz. Nur Üstadımızın “Bayramınızı tebrik ve hizmetinizi takdir ve muvaffakiyetinize dua ederek Hâlık-ı Rahîme hadsiz şükür ederim ki; sizler gibi sebatkâr ve fedakâr kardeşleri Risaleti'n-Nur'a sahip ve nâşir yapmış. Ben, sizleri düşündükçe, ruhum inşirah ve kalbim ferahlarla dolar. Daha dünyadan gitmek benim için medar-ı teessüf olamaz. Sizler kaldıkça ben yaşıyorum diye, mevte, dostane bakıyorum; ecelimi telâşsız bekliyorum. Allah sizden ebeden râzı olsun. Âmin, âmin, âmin. (Kastamonu Lâhikası/20) dualarına sebep Nur’un saff-ı evvel talebelerinin küçücük vereselerinden olabilmeyi, berzahta hizmet-i nuriyenin ba’del mevt tedbirini gören Üstadımızı sevindirmeyi ve o Bahtiyar cemaati ve Üstadımızın varis ve vekillerini kıyamete kadar mesud ederek rızay-ı Bariye ve rızay-ı Peygamberiye vasıl olmayı Cenab-ı Hak’tan niyaz eder, bu kudsi aylarda dualarınızı rica ederiz.

Filipinler’deki Kardeşleriniz

filipinler-islam-risalei-nur-hizmeti-16-56-30.jpeg

www.muhabbetmedya.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum